Mistrzostwa Polski Juniorek

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bilczy wspierali Kieleckie piłkarki ręczne w zdobyciu medalu na Mistrzostwach Polski. Od niedawna przy szkole działa klub sportowy piłki ręcznej dziewcząt. Zawodniczki wraz z opiekunem: Agata Kabała, postanowiły wspólnie pojechać do Kielc i wspierać Kielczanki w zdobyciu medalu. Dwudziestu uczniów, bo pojechał z nami jeden chłopiec – zawodnik vive targów, zabrało ze sobą zestawy kibiców i pomogło Koronie Handball wejść do finału. Mecz był bardzo zacięty bo wygraną jednym punktem osiągnęły dopiero po dogrywce. Po zakończonej rywalizacji wszystkie nasze zawodniczki zeszły na plac i za dobre kibicowanie dostały autografy od srebrnych medalistek oraz pamiątkowe zdjęcie. Również prezes Korony Handball Michał Chwaliński podszedł do nas i zaoferował współprace w przyszłości.
Mecze półfinałowe odbyły się 14.03.2014r. w hali sportowej przy ul. Krakowskiej.

15.00 Szczecin- Kwidzyn, 17.00 Kielce – Gdynia

Osoby biorące udział:

• Paulina Bernacka,
  • Zuzanna Antos,
  • Natali Kania,
  • Natalia Dulęba,
  • Julia Błońska,
  • Patrycja Mularczyk,
  • Juli Giemza,
  • Natalia Łapa,
  • Honorata Majder,
  • Julia Kasprzycka,
  • Natalia Chmiel,
  • Marlena Zapała,
  • Klaudia Zawierucha,
  • Klaudia Wawrzycka,
  • Natalia Zawadzka,
  • Kamila Pietrzyk,
  • Natalia Nieśpielak,
  • Tomasz Kordos.

Serdeczne podziękowania dla rodziców: pani Antos, pana Dulemby, oraz dziadka Juli Błońskiej, bez których wyjazd by się nie udał.