Mój bohater z książki

• przez
2.7

Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Pinokio, Księżniczki, Rycerze, a nawet smoki. Bohaterzy z książek, bo o nich mowa to postacie, które pamiętamy z naszego dzieciństwa i które towarzyszyły nam podczas wymyślania i organizowania sobie różnych zabaw. Dzięki temu, że książki są obecne w życiu naszych dzieci przez całych czas, również ich bohaterowie pozostają żywi. Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć w bibliotece szkolnej mieli okazję podzielić się wrażeniami podczas czytania swoich ulubionych książek i zapoznania pozostałych uczestników z jej bohaterami. Uczniowie opowiadali o tym, kto jest ich ulubioną postacią, jak się nazywa bohater książki i co go wyróżnia. Uczniowie potrafili wskazać istotne cechy, które wyróżniały daną postać, przez co otrzymał miano ich bohatera. Uczniowie mogli również modyfikować książkowe postacie. Podczas zajęć przedstawiały propozycje, co można w danej postaci zmienić, aby była jeszcze lepsza. Dzieci podawały przykłady począwszy od stroju bohaterów po ich charaktery. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że taki bohater mógłby okazać się bardzo dobrym przyjacielem.

Średnia ocena 2.7 / 5. Liczba ocen: 6