Już po raz kolejny Miasto i Gmina Morawica przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA, które odbyło się 7 września w sobotę w Samorządowym Centrum Kultury. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania NOWELE POLSKIE.

Już po raz kolejny Miasto i Gmina Morawica przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA, które odbyło się 7 września w sobotę w Samorządowym Centrum Kultury. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania NOWELE POLSKIE. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką wybrali osiem lektur: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków Brunona Schulza, Orka Władysława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa Henryka Rzewuskiego.

Nasza szkoła również aktywnie włączyła się do tej akcji. W trakcie wspólnego czytania nowel szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII c: Jan Czajkowski, Kacper Grzybczak, Krzysztof Kliś, Aleksander Kordos, Adrian Malicki oraz Igor Sikorski. Nasi ósmoklasiści przeczytali pięknie fragmenty noweli pt. Sachem H. Sienkiewicza.