Nasza dobra praktyka

Na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach w dniu 20 marca 2017 roku zostało zamieszczone jedno z działań Gimnazjum im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy w ramach tzw. dobrej praktyki. Działaniem tym było zadnie wykonane w związku z realizacją projektu pt.: „ Opowieść wigilijna na deskach szkolnego teatru”.

Koło teatralne funkcjonuje w naszym gimnazjum od wielu lat. Opublikowane działanie jest jednym z wielu zadań podejmowanych przez członków koła. Realizowane przez nich przedsięwzięcia dają młodzieży możliwość zaprezentowania różnorodnych umiejętności, ze szczególnym uwzględnieniem kreatywności w tworzeniu wyjątkowego dzieła, jakim niewątpliwie jest spektakl teatralny. Uczniowie doskonalą swoje talenty aktorskie, plastyczne oraz muzyczne. Ponadto w trakcie prezentacji przedstawień swoim wystąpieniem wzbudzają zachwyt i uznanie w oczach innych. Takie działania z pewnością sprzyjają integracji środowiska lokalnego oraz promowaniu młodych talentów.

Opublikowanie naszego przedsięwzięci należ zaliczyć, jako sukces młodych aktorów. Gratulujemy.