“Nieśmy Pana Jezusa dzieciom całego świata”

Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Każdego dnia na nabożeństwie różańcowym dzieci z naszej szkoły, głównie z klas trzecich i ósmych modlą się w intencji misji świętych.20 października obchodziliśmy niedzielę misyjną. Tego dnia uczniowie z klas 4A i 2A pod kierunkiem pań katechetek Renaty Kot oraz Ewy Jaros zaprezentowali w naszym kościele parafialnym w Bilczy przedstawienie poświęcone misyjnej działalności kościoła. Dzieci przybliżyły zebranym postacie Patronów misji –świętą Teresę od Dzieciątka Jezus i świętego Franciszka Ksawerego. Opowiedziały też o działalności Papieskich Dzieł Misyjnych na świecie. Uczniowie przestawili życie swoich rówieśników na różnych kontynentach-w Europie, w Azji, Ameryce, Oceanii oraz w Afryce. Piękne stroje wzbudziły zainteresowanie i podziw zebranych. Na zakończenie przypomniano słowa naszego wielkiego pielgrzyma Świętego Jana Pawła II, który wzywał nas do bycia misjonarzem w swoim środowisku i modlitwy szczególnie za dzieci z krajów misyjnych.