Niezwykła akcja w Zespole Szkół w Bilczy

W październiku 2016 r. do naszej szkoły (jak pewnie do wielu) , doręczona została informacja o możliwości włączenia się w akcję humanitarną UNICEF. Polegała na wykonaniu zadania, czyli samodzielnego uszycia lalek. Następnie zorganizowania ich sprzedaży i przekazania uzyskanego dochodu na konto fundacji. Po zadeklarowaniu udziału w przedsięwzięciu, nadeszły wytyczne ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wymiarów lal i szablonami do skopiowania.

W szkole zostały rozpropagowane afisze , zachęcające do zaangażowania się w wydarzenie.

Z niebagatelną pomocą przyszła pani Monika Lesiak, która bezinteresownie podarowała ogromną ilość materiałów. Z tej pomocy skorzystało wiele osób. Niezwykłym talentem wykazała się pani Lucyna Gil, której prace obfitowały w różnorodność strojów, a rękodzieła pań ze Stowarzyszenia Kreatywnych Bilczanek w równym stopniu dopełniały dzieła. W poniedziałek ,23 stycznia 2017 r., wszystkie zabawki zostały wystawione do sprzedaży. Tego jednego dnia nowych właścicieli znalazło około 20 lalek.

Cały dochód zostanie przekazany do Fundacji, a pozyskane środki przeznaczone na zakup szczepionek dla dzieci z Angoli.

Cieszy ogromnie, że w dzisiejszym świecie techniki i pędu do nowinek technologicznych, takie „zwykłe – niezwykłe” szmaciane lale zostały tak ciepło przyjęte przez dzieci i ich rodziców.

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały przyłączyć się do tego przedsięwzięcia.