Nowy rok szkolny 2014/2015

Nowy rok szkolny 2014/2015 przywitaliśmy, 1 września, uroczystą mszą świętą odprawioną przez księdza proboszcza Marka Mrugałę, w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Kazimierza. Następnie w szkolnej hali spotkaliśmy się z zaproszonymi na inaugurację gośćmi.

Nowy rok szkolny 2014/2015 przywitaliśmy, 1 września, uroczystą mszą świętą odprawioną przez księdza proboszcza Marka Mrugałę, w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Kazimierza. Następnie w szkolnej hali spotkaliśmy się z zaproszonymi na inaugurację gośćmi: Panami Marianem Burasem (wójtem gminy Morawica), Grzegorzem Świtem (radnym kieleckiego Sejmiku Samorządowego), Zygmuntem Domagałą i Waldemarem Wójcikiem (radnymi gminy Morawica) oraz przedstawicielem Rady Rodziców panem Sławomirem Kumorem. Było dużo życzeń, które mamy nadzieję, że się spełnią, choćby dlatego, że płynęły z serca.

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie Państwu Anecie i Zbigniewowi Góreckim statuetki „Bilczańskiego Kowala”, która jest przekazywana osobom oddanym naszej szkole. Kapituła przyznająca taką nagrodę bardzo wnikliwie analizuje zaangażowanie kandydatów w sprawy szkoły, wychodzących – bezinteresownie – naprzeciw jej potrzebom.

Po raz kolejny przyjęliśmy w swoje szeregi przejętych pierwszoklasistów wraz z ich opiekunami. Mamy nadzieję, że odkryją wśród nas swoje życiowe pasje i rozbudzą je w sobie. Jesteśmy najliczniejszą wśród szkół w gminie Morawica, jak do tej pory godnie reprezentującą tę placówkę i marzymy o tym, aby ten laur prymusów został z nami na zawsze. Tego życzymy naszym Uczniom, ich Rodzicom oraz sobie samym.