Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bilczy informuje, że w dniu 10 stycznia 2018 r. w budynku szkoły na korytarzu głównym z części sufitu odpadł tynk. Zdarzenie miało miejsce w czasie lekcji, podczas gdy na korytarzu nie było nikogo, w związku z tym nikt z tego powodu nie doznał żadnych uszkodzeń.

Tego samego dnia dokonano oględzin i miejsce incydentu zostało zabezpieczone. 11 stycznia 2018 r. dokonano ponownych oględzin stanu tynków budynku szkolnego i postanowiono, w celu zmniejszenia ryzyka dla bezpieczeństwa użytkowników, że prace związane z budową, powodujące wibracje, będą prowadzone po godz. 15.00, i wszelkie usterki będą na bieżąco usuwane.