Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy Piłki Ręcznej

W dniach 4-6 grudnia 2015 roku odbył się w Kielcach Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej. Wzięło w nim udział ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Reprezentantki naszej szkoły rozegrały aż 8 spotkań w ciągu zaledwie 3 dni w kategorii rocznik 2003. Łącznie w tej kategorii brało udział 15 zespołów z całej Polski. Nasza drużyna UKS Orlęta Bilcza zajęła 8 miejsce. Zważywszy na stopień trudności turnieju jest to naprawdę imponujący wynik. Śmiało możemy teraz mówić, że mamy w szkole jedną z najlepszych drużyn w piłce ręcznej w naszym kraju. Poniżej zamieszczamy nazwiska wszystkich zawodniczek, które w tak fenomenalny sposób reprezentowały naszą szkołę przed całą Polską:

1. Klaudia Wawrzycka- kapitan drużyny
  2. Natalia Dulemba
  3. Klaudia Paszkowska
  4. Weronika Wojcieszyńska
  5. Zuzanna Biernacka
  6. Natalia Pacholczyk
  7. Zuzanna Gawryjołek
  8. Paulina Podsiadło
  9. Nikola Chodakowska
  10. Michalina Wołkowska

Nie sposób nie wspomnieć o wielkim sukcesie Natalii Dulemby i Klaudii Wawrzyckiej. Otóż dziewczęta łącznie strzeliły ponad 80 bramek. Klaudia Wawrzycka została wybrana na najlepszą zawodniczką. Jesteśmy bardzo dumni z drużyny UKS Orlęta Bilcza i ich trenerki Agaty Osman. Mamy nadzieję, że zespół będzie odnosił dalsze sukcesy i dalej w tak godny sposób reprezentował naszą szkołę. Sponsorem Ogólnopolskiego Turnieju Mikołajkowego Piłki Ręcznej był Urząd Miasta Kielce.