Okulary i kostki VR na lekcjach biologii

• przez

Okulary i kostki VR na lekcjach biologii

Uczniowie klas 5a, 5b, 5c i 5d oraz klas 6a, 6b, 6c na lekcji biologii mieli możliwość zanurzyć się w świat wirtualny i rozszerzonej rzeczywistości za pomocą zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości okularów VR oraz kostek VR.

Klasy piąte oglądały poznane na zajęciach modele 3D komórek: roślinnej, zwierzęcej i bakteryjnej oraz ich organelli komórkowych. Trzymane w dłoni poszczególne komórki pozwoliło przenieść się uczniom w inny wymiar.

Klasy szóste natomiast na chwilę przeniosły się do Egiptu, na Malediwy czy na Kubę aby ponurkować z rekinami, zobaczyć piękne rafy koralowe i przypomnieć sobie wiadomości poznane na lekcjach biologii o parzydełkowcach.

Uczniowie pełni zaangażowania, w ten niestandardowy ale ekscytujący sposób powtórzyli zdobytą dotychczas wiedzę przed zbliżającym się sprawdzianem.

Edyta Wierzbicka