Orderu Uśmiechu

Uczniowie Szkoły Podstawowej napisali wniosek do Kapituły Orderu Uśmiechu o przyznanie tego cennego wyróżnienia policjantowi Tomaszowi Królakowi. Pan Tomasz Królak już od wielu lat współpracuje z naszą szkołą. Na spotkaniach z dziećmi śpiewa, recytuje wiersze, „kieruje ruchem”. W ten sposób, bawi i uczy dzieci bezpiecznych zachowań na drodze. 26.11.2013r. odbyło się uroczyste wręczenie Orderu Uśmiechu. W uroczystości, która odbyła się w Sali Narad im. mjr Jana Piwnika Ponurego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach uczestniczył Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz reprezentanci instytucji, na co dzień współpracujących z Policją. Na ceremonię zostali zaproszeni również nasi uczniowie. Wyróżniony Orderem asp. szt. Tomasz Królak z uśmiechem wypił puchar soku z cytryny i został pasowany różą na Kawalera Orderu. Nowo pasowany Kawaler Orderu Uśmiechu przyrzekł także dzieciom i członkom Kapituły “być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić”. Uroczystość uświetnił występ naszych zuchów z przedstawieniem – „Bądź ostrożny na drodze”.