Otwarta Twoja kariera

Matematyka w zawodach

18 lutego w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Otwarta Twoja Kariera – otwórz sobie drzwi do kariery. Matematyka w zawodach.” realizowanego w ramach II edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem projektu było inspirowanie różnorodnych działań na rzecz poradnictwa zawodowego.

Gimnazjum im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy wzięło udział w w/w projekcie, a szkolnym koordynatorem była Karolina Lach. Uczniowie w czasie Tygodnia Kariery brali udział w  wielu przedsięwzięciach. Zorganizowany został punk konsultacyjny, w którym pedagog szkolny udzielał porad dotyczących wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Odbyły się warsztaty zawodoznawcze prowadzone przez konsultanta ŚCDN – p. Marię Krogulec-Sobowiec. Uczniowie wybrali się również na wycieczkę do Aresztu Śledczego w Kielcach, gdzie zostali zapoznani z pracą wychowawców oraz strażników więziennych.

Uczennice Karolina Bieniek, Aleksandra Klimczak i Paula Gil przygotowały prace plastyczne związane z hasłem projektu.

Dzięki tym działaniom nasza szkoła okazała się jedną z najbardziej aktywnych szkół w regionie i zdobyła Kryształowy OTeK. Statuetkę oraz pamiątkowe dyplomy odebrali: Dyrektor Urszula Wróblewska, nauczyciel Karolina Lach oraz uczniowie Karolina Bieniek, Kinga Gola, Barbara Pięta.