Pamiętamy o partyzanckich grobach

• przez
3.8

27 października uczciliśmy pamięć partyzantów poległych podczas II wojny światowej. Aby wyprawa przebiegała sprawnie, nasza wychowawczyni – p. Anna Pobocha Igniatowska zorganizowała rajd rowerowy. Razem z nami pojechała również p. Barbara Tomaszewska. W piątek, o godz. 9.40, wyruszyliśmy na rowerową wyprawę leśnymi ścieżkami. Pogoda tego dnia nam sprzyjała, było ciepło i co najważniejsze – nie padało.
          O godzinie 10.30 wszyscy już pracowali: wyrywaliśmy chwasty, usunęliśmy stare znicze oraz uporządkowaliśmy teren wokół grobów. Te prace trwały ponad godzinę. Po ich zakończeniu, na uporządkowanych  grobach zapaliliśmy znicze i minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych partyzantów.

Następnie wszyscy wrócili na leśną drogę, w pobliżu której stały nasze rowery.

Około godziny 13.00 wróciliśmy do szkoły.  Poniżej dokumentacja zdjęciowa jako uzupełnienie relacji z tak ważnej wyprawy.

Uczniowie klasy VI c

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba ocen: 42