Pani Iwona Bielawska

10 listopada 2021 r. odeszła od nas Pani Iwonka Bielawska, wykonująca przez niespełna 28 lat zawód nauczyciela matematyki i fizyki.

,,Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania
Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić…”

IwonkaB

,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.” – pisał ks. Jan Twardowski. Dzisiaj prawda słów poety uderza w nas z wyjątkową mocą i porusza całą społeczność Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy. Niespodziewana wiadomość o śmierci Pani Iwonki dla wszystkich nas była ogromnym wstrząsem.

Pracowaliśmy razem przez wiele lat i trudno nam uwierzyć, że już nigdy nie pojawi się w drzwiach szkoły i pokoju nauczycielskiego… Pani Iwonka dała się poznać jako wspaniały człowiek, nauczyciel z powołania, życzliwa przyjaciółka i koleżanka. W pracy niezwykle wyrozumiała miała na względzie przede wszystkim dobro dziecka. Nie brakowało jej czasu na indywidualne rozmowy z potrzebującymi pomocy. Prowadziła zajęcia dla uczniów uzdolnionych i wyrównujących braki. Bardzo sumienna w wykonywaniu swoich obowiązków, optymistyczna i szczera w kontaktach z rodzicami.

Będziemy pamiętać radosną i pełną energii Panią Iwonkę (dla nas nauczycieli Iwonkę) ze wspólnych zebrań, wycieczek i prywatnych spotkań, podczas których rozwiązywaliśmy tak wiele problemów szkolnych. Ceniliśmy także w naszej Koleżance spokój, poczucie humoru, pogodę ducha i wrażliwość na krzywdę.

Żadne słowa nie mogą oddać żalu, który odczuwamy po Jej stracie.

Iwonko, bardzo trudno będzie wypełnić pustkę, która została po Twoim odejściu.

Zawsze, choć nieobecna, pozostaniesz cząstką naszego grona… – w naszych sercach i pamięci.

Średnia ocena 2.3 / 5. Liczba ocen: 3