Pasowanie na czytelnika biblioteki

• przez

W naszej bibliotece odbyło się pierwsze pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy. Pierwszym punktem uroczystości było zwiedzanie biblioteki szkolnej, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z pracą w bibliotece. Poznali oni zasady korzystania z biblioteki oraz korzyści płynące z jej odwiedzania. Kolejnym punktem spotkania było uroczyste złożenie przez pierwszoklasistów przysięgi czytelnika. Uczniowie podeszli do sprawy bardzo poważnie i jak przystało na prawdziwych przyjaciół książki zgodnym chórem wypowiedzieli słowa przysięgi. W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość wejścia w rolę samodzielnego poszukiwacza książek. Okazało się, że wszyscy nowo pasowani czytelnicy zapamiętali lekcję przeprowadzoną przez bibliotekarza i ściśle stosowali się do zasad obowiązujących w naszej bibliotece. Ukoronowaniem spotkanie było wręczenie dyplomów dla naszych małych czytelników oraz zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

DYPLOM pasowania na czytelnika

Średnia ocena 2.3 / 5. Liczba ocen: 4