Pasowanie na czytelnika

W grudniu i lutym najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w POCZET CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – KLASA IB – 14.12.2017r., KLASA IC – 21.12.2017r., KLASA IA – 06.02.2018r.

My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy kochać książki,
krzywdy zrobić im nie damy.

W grudniu i lutym najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w POCZET CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – KLASA IB – 14.12.2017r., KLASA IC – 21.12.2017r., KLASA IA – 06.02.2018r.

Najpierw dzieci zostały zapoznane ze zbiorami bibliotecznymi, zasadami wypożyczania książek oraz korzystania z czytelni. Później mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę.

Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę, rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania historii nowych bohaterów literackich.