Pielgrzymka dzieci komunijnych z klas trzecich

• przez
4.2

21 maja 2022 roku grupa 69 uczniów z klas trzecich po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w ofierze Mszy Świętej. W czasie uroczystej Eucharystii celebrowanej przez Księdza Proboszcza Marka Mrugałę  dzieci przyjęły do swoich serc Ciało Boże pod postacią Najświętszej Hostii. W intencji dzieci i ich rodziców modliły się całe rodziny i licznie zgromadzeni goście: Pani Dyrektor Urszula Wróblewska, Pani Marzena Pucińska, Panie wychowawczynie : Pani Zofia Młyńska, Dorota Parzniewska, Anna Muszyńska, Małgorzata Stęplewska. Na pamiątkę tego wydarzenia Pani Dyrektor Urszula Wróblewska wręczyła dzieciom prezenty i życzenia, za które dzieci składają serdeczne podziękowania. Od swoich wychowawczyń dzieci otrzymały urocze aniołki i życzenia. W środę 25 maja udaliśmy się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Najważniejszym punktem wyjazdu była uroczysta Msza Święta, na której dzieci w szczególny sposób dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii. Po zwiedzaniu Sanktuarium dzieci zawierzyły siebie, swoje rodziny, wychowawców i katechetów Bożemu Miłosierdziu. Wszyscy modliliśmy się przy relikwiach Świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Dzieci zwiedziły Centrum Świętego Jana Pawła II, które powstało w 2015 roku. W Świątyni wybudowanej we włoskim stylu zachwycaliśmy się niezwykłymi mozaikami przedstawiającymi sceny biblijne oraz wydarzenia z życia i pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Na Rynku w Krakowie odbyliśmy długi spacer połączony z zakupem pamiątek. Opiekę nad grupą sprawował Ksiądz Prefekt Tomasz Wróbel, panie katechetki Renata Kot, Ewa Jaros. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w opiece nad dziećmi  paniom Annie Muszyńskiej oraz Dorocie Parzniewskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy udali się z nami na pielgrzymkę, aby towarzyszyć swoim dzieciom.

Renata Kot

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba ocen: 10