Pierwsza Komunia Święta w parafii pod wezwaniem Świętego Kazimierza w Bilczy-13 maja 2023 roku.

• przez
3.8

Grupa 69 uczniów z klas trzecich szkoły podstawowej po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w ofierze Mszy Świętej. W czasie uroczystej Eucharystii celebrowanej przez Księdza Proboszcza Marka Mrugałę  dzieci przyjęły do swoich serc Ciało Boże pod postacią Najświętszej Hostii.W intencji dzieci i ich rodziców modliły się całe rodziny i licznie zgromadzeni goście. Oczywiście swoją obecnością zaszczyciły nas Pani Dyrektor Urszula Wróblewska, Pani Maria Sarnat,Panie wychowawczynie klas trzecich: Pani Małgorzata Molenda, Agnieszka Buras, Ewa Wach.Do tego najważniejszego dnia w swoim młodym życiu chrześcijańskim dzieci przygotowały się bardzo sumiennie pod czujnym okiem Pani Katechetki Renaty Kot. Swoją pomocą służyła Pani Katechetka Ewa Jaros. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców dzieci komunijnych, którzy byli bardzo zaangażowani w przygotowanie uroczystości. Pani Dyrektor obdarowała wszystkie dzieci pamiątkowymi upominkami, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Pielgrzymka dzieci komunijnych z klas trzecich.

W Białym Tygodniu w czwartek 18 maja uczniowie z klas trzecich wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Karkowie-Łagiewnikach. Najważniejszym punktem wyjazdu była uroczysta Msza Święta, na której dzieci w szczególny sposób dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii. Po zwiedzaniu Sanktuarium dzieci zawierzyły siebie, swoje rodziny, wychowawców i katechetów Bożemu Miłosierdziu. Modliliśmy się przed obrazem Świętej siostry Faustyny oraz oddaliśmy cześć relikwiom świętej. Dzieci zwiedziły Centrum Świętego Jana Pawła II, które powstało w 2015 roku. W Świątyni wybudowanej we włoskim stylu zachwycaliśmy się niezwykłymi mozaikami przedstawiającymi sceny biblijne. W muzeum Ojca Świętego zgromadzono bardzo wiele pamiątek związanych z codziennym życiem Karola Wojtyły oraz z czasów Jego pontyfikatu. Na pielgrzymce towarzyszyli nam Ksiądz prefekt Michał Żak, Panie wychowawczynie Małgorzata Molenda i Ewa Wach. Na zakończenie pielgrzymki modliliśmy się w Kościele Mariackim, spacerowaliśmy po Starym Mieście oraz zakupiliśmy pamiątki. Pielgrzymkę zorganizował Ksiądz Proboszcz Marek Mrugała. Opiekę nad całą 116 osobową grupą i prawidłowym przebiegiem wycieczki sprawowała pani katechetka Renata Kot. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w opiece nad dziećmi  rodzicom i babciom.

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba ocen: 5