Piłkarki ręczne rozegrały pierwszy mecz z zespołem ligowym

Od października przy Zespole Szkół w Bilczy działa klub sportowy piłki ręcznej dziewcząt. W grupie sportowej zebrane zostały wszystkie chętne dziewczęta z gminy Morawica. Obecnie rocznik 2002 i 2003 reprezentują dziewczyny z dwóch szkół : Morawicy i Bilczy.

25 marca postanowiliśmy sprawdzić nasze umiejętności i umówiliśmy mecz towarzyski z najbardziej utytułowanym klubem w województwie świętokrzyskim – ponieważ nie prowadzi on szkolenia dla 2002, rozegraliśmy mecz z 2003 rocznikiem w Szkole Sportowej nr.32 na Barwinku. Nasze dziewczyny nie pozostawiły złudzeń, że w przyszłym roku mogłyby powalczyć w lidze wojewódzkiej o najwyższą lokatę. Miały przewagę nie tylko fizyczną ale również szybkościową, siłową i wytrzymałościową. Ponieważ był to mecz towarzyski nie liczyliśmy wyniku spotkania, ale z pewnością wygraliśmy. Czeka nas jeszcze dużo pracy nad techniką indywidualna i taktyką gry w obronie wysokiej. Ale do października (rozpoczęcia ligi) mamy jeszcze dużo czasu, żeby nad tym pracować.

W sparingu brały udział:

1. Natalia Kania –kapitan
  2. Oliwia Wieczorek
  3. Kamila Pietrzyk
  4. Honorata Majder
  5. Natalia Łapa
  6. Julia Stochmal
  7. Julia Błońska
  8. Julia Kasprzycka
  9. Klaudia Wawrzycka
  10. Zuzanna Biernacka
  11. Michalina Wołowska
  12. Natalia Dulęba

Dziękujemy naszym szóstoklasistką za doping: Natalia Chmiel, Oliwia Zawadzka i Zuzanna Antos.