Pilnie poszukiwany dawca dla Matki ucznia z Zespołu Szkół w Bilczy!!!

Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” apeluje o pomoc dla chorej na nowotwór Matki ucznia z Zespołu Szkół w Bilczy. Kobieta pilnie musi przejść przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. Poszukiwana jest osoba, która może nim zostać.

Zarejestruj się do bazy.

Mama 13 – letniego ucznia szkoły z ciężką chorobą – chłoniakiem walczy od maja 2013 roku. Przeszła 13 cykli agresywnej i wyniszczającej organizm chemioterapii.

Na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku rozpoczęła leczenie w Centrum Onkologii – Instytucie w Gliwicach. W sierpniu 2014 roku dokonano u niej autoprzeszczepu przez pobranie komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej. Niestety choroba nie ustąpiła. Po autoprzeszczepie w kolejnym badaniu kontrolnym stwierdzono nowe ogniska choroby w wątrobie i kości krzyżowej. Prowadzący lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach zalecili wykonanie transplantacji komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.

Podjęte do tej pory próby wyszukania dawcy okazały się bezowocne. Szansą na kontynuowanie leczenia jest jak najszybsze znalezienie zgodnego dawcy szpiku kostnego. Czas ucieka i dlatego prosimy Państwa o pomoc w dalszych poszukiwaniach dawcy szpiku. Przeszczep trzeba przeprowadzić jak najszybciej. Termin zabiegu został ustalony już na 9 lutego br. By transplantacja była możliwa, musi zostać znaleziony dawca niespokrewniony.
Dlatego Fundacja Miśka Zdziśka apeluje by rejestrować się do bazy organizacji DKMS.
Można zrobić to na stronie http://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca.

Większa baza dawców, oznacza większe szanse na przeszczep!
Zostań Dawcą | Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska

Sprawdź, czy możesz zostać Dawcą. Aby zostać Dawcą, musisz spełnić kilka prostych kryteriów. Liczy się Twój wiek, miejsce zamieszkania i stan zdrowia. Sprawdź, czy możesz zostać Dawcą. PAMIĘTAJ! Każdy potencjalny Dawca może być zarejestrowany tylko w jednej bazie.
DKMS.PL