Pożegnanie

21 sierpnia 2021 r. odeszła od nas Pani Cecylia Grzegorczyk, emerytowana nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Bilczy. Pracę podjęła, po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Busku-Zdroju, w 1960 roku. Przez 30 lat wprowadzała najmłodszych uczniów w arkana wiedzy, łącząc życie zawodowe z rolą żony i mamy. Z zaangażowaniem prowadziła zajęcia w gromadach zuchowych, z których rodziły się prężne zastępy harcerskie (do dziś tamte tradycje są pielęgnowane i podtrzymywane przez Jej wychowanków). W swym życiu zawodowym miała okazję pomagać kolejnym pokoleniom nauczycieli, którzy stawiali swoje pierwsze kroki w tej roli. Gotowa dzielić się wszystkim, co mogło pomóc innym.

Ostatnie lata Jej życia naznaczone były chorobami, które z pokorą znosiła, otoczona życzliwością wielu osób, z którymi zetknął Ją los. Zawsze pogodna, z otwartym sercem i dobrą radą, opartą na doświadczeniu, służyła tym, którzy o to poprosili. Pozostanie na zawsze w naszych sercach.

pozegnanie