Projekty i innowacje 2018/2019

Projekty realizowane w Szkole Podstawowej im. ks. P. Ściegiennego w Bilczy w roku szkolnym 2018/2019

• Aktywna Tablica – zakup sprzętu multimedialnego, udział nauczycieli w szkoleniach z zakresu obsługi i wykorzystania narzędzi TIK, prowadzenie lekcji z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych na każdym etapie edukacyjnym
  • Różne oblicza geometrycznego piękna – zakup pomocy naukowych, książek, , artykułów plastycznych, tabletów, nagród
  • mPotęga – zakup artykułów szkolnych, książek, pomocy naukowych, zakup tabletu multimedialnego, przeprowadzenie zajęć, zorganizowanie konkursu, założenie i prowadzenie bloga matematycznego, propagowanie matematyki wśród uczniów.
  • Narodowy Projekt Rozwoju Kolarstwa – wyposażenie w 15 rowerów, stroje kolarskie i kaski ochronne dla każdego uczestnika szkółki kolarskiej, udział uczniów w zajęciach 2 razy w tygodniu po 2 godziny, udział w zawodach w ramach działań szkółki.

Innowacje realizowane w Szkole Podstawowej w Bilczy w roku szkolnym 2018/2019

• Innowacja pedagogiczna w klasach drugich „Edukacja dwujęzyczna – drogą do sukcesu”
  • Innowacja pedagogiczna w klasach siódmych „Z językiem angielskim za pan brat”
  • Innowacja pedagogiczna w klasie piątej „Dwujęzyczność równoległa”