Przemówienie Dyrektora

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele

Mam niezwykłą przyjemność powitać w naszej szkole wypoczętych nauczycieli, Was drogie dzieci i Waszych rodziców.

Dzień pierwszego września jest dla szkoły dniem niezwykle radosnym. To dzień rozpoczęcia zajęć po dwumiesięcznej przerwie. Nareszcie puste mury wypełnią się głosami dzieci i rozbrzmiewającym regularnie dzwonkiem. Jakże smutno i cicho było przez te dwa miesiące!

Na pewno jesteście zadowoleni z powrotu do swojej szkoły. Jak zwykle czekają tu na Was obowiązki, ale także zabawa, przygoda z nauką, możliwość rywalizacji w konkursach, zawodach sportowych, uczestniczenia w kołach zainteresowań.

To tutaj wspólnie z nauczycielami popłyniecie nurtami rzeki jaką jest wiedza i rozwijanie umiejętności. Rzeka ta poprowadzi Was do morza dorosłości. Kapitanami Waszych statków są wasi wychowawcy. To oni pokierują Wami i wraz z innymi nauczycielami wesprą w każdym dniu nauki szkolnej.

Obok każdego z Was siedzi kolega lub koleżanka. Już teraz zawiązują się przyjaźnie i koleżeństwo. Mam nadzieję, że przez cały najbliższy rok będziecie rozwijać umiejętność współpracy i współdziałania.

Szczególnie przyjemnie jest mi powitać w naszych progach pierwszaków. Witam Was najcieplej jak potrafię. Mam nadzieję, że będziecie dobrze czuli się w naszej szkole, tak jak dobrze czują się dzieci z klas starszych. Pamiętajcie, że macie u nas wsparcie. Nauczyciele są po to żeby Wam pomóc w każdej sytuacji. Zawsze możecie się do nich zwrócić o pomoc i wsparcie. Wasi starsi koledzy także pomogą Wam odnaleźć się w szkole, a panie woźne pomogą Wam w trudnych sytuacjach. Pamiętajcie, jesteśmy jedną rodziną, a w rodzinie pomagamy sobie i współpracujemy dla dobra każdego z nas i wspólnych celów. Witam Was zatem i życzę samych sukcesów.

Kilka słów do rodziców pierwszaków. Dziękuję Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście przysyłając swoje największe skarby do naszej szkoły. Liczę na współpracę z Państwa strony, na życzliwość, cierpliwość i zrozumienie. Wspólny front działań przyniesie największe efekty. Z każdym problemem zwracajcie się do wychowawcy – on na pewno pomoże go rozwiązać.

Jedno z przysłów mówi: „Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy”. Uczmy się zatem od siebie nawzajem a wspólnie osiągniemy zamierzone cele: posiądziecie wiedzę, rozwiniecie umiejętności i zainteresowania, będziecie kierować się w życiu właściwymi zasadami.

Na zakończenie wszystkim życzę udanego roku szkolnego, dziesięciu miesięcy sukcesów, łatwości w rozwiązywaniu problemów, efektywnie i bezpiecznie spędzonego czasu. Rok szkolny … uważam za rozpoczęty.

Z poważaniem
Urszula Wróblewska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bilczy