Ruszamy z gminną akcją pod hasłem PACZKA NA ŚWIĘTA!

Szkoła Podstawowa w Bilczy, Kolorowe Przedszkole oraz Samorządowy Żłobek w Bilczy już trzeci raz włączają się w akcję „Paczka na święta” Tegoroczna akcja realizowana jest przez Fundację „Kazimierz” w uzgodnieniu z burmistrzem Miasta i Gminy Morawica, Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy. Tradycyjnie polega na zbiórce rzeczowej najpotrzebniejszych produktów, które na pewno przyczynia się do tego aby rodziny na co dzień zmagające się z trudnościami miały piękniejsze święta.

Szczegółowy opis akcji na stronie Urzędu Miasta i Gminy Morawica https://www.morawica.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=1&artykul=3768&akcja=artykul

Organizujemy paczkę dla rodziny nr 1. Opis rodziny i i jej potrzeb można znaleźć pod adresem https://www.morawica.pl/asp/pliki/pdf/rodzina_nr_1.pdf.

Potrzebne są artykuły żywnościowe, środki czystości, pościel, ręczniki, koce dla dzieci, meble młodzieżowe: szafki z szufladami i/lub słupek, 2 fotele do biurek, 2 biurka lub jedno podwójne, stół kuchenny i krzesła, materiały budowlano-remontowe, materiały szkolne, ubrania.

Podarowane przez Państwa artykuły żywnościowe oraz środki czystości prosimy zostawiać w szatni szkoły, w przedszkolu i żłobku. Na liście potrzeb rodziny znajdują się również artykuły meblowe oraz budowlano-remontowe. Te z kolei zostaną zakupione przede wszystkim z pieniędzy ofiarowanych przez Państwa. Dlatego w imieniu rodziny prosimy oraz zachęcamy wszystkie osoby, które chcą udzielić takiej formy pomocy, o wpłacanie do sekretariatu szkoły dowolnej kwoty na zakup potrzebnych artykułów. Pieniądze można tez wrzucać do puszek znajdujących się przy wejściach do szkoły, w przedszkolu i żłobku.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby przekazać na rzecz rodziny sprzęty gospodarstwa domowego, meble, ubrania, materiały remontowo-budowlane, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły tel.41 3117138. Pomocni będą również wychowawcy oraz pedagog szkolny.

Termin zbiórki 10.12.2020 (mamy niewiele czasu).

Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję. Ofiarowane dobro powraca!