Spotkanie z pielęgniarką – miesiąc z zawodami medycznymi

• przez
3.5

8 lutego 2022r. w klasie 3a w ramach doradztwa zawodowego odbyło  się spotkanie z pielęgniarką  szkolną. Pani Wiesława opowiadała o swojej pracy, perspektywach rozwoju i możliwościach zatrudnienia oraz wskazała predyspozycje, które należy posiadać, żeby budować własną ścieżkę kariery w tym zawodzie.  Uczniowie poznali zadania pielęgniarek  pracujących w polskiej służbie zdrowia. Dowiedzieli się również, jaką ścieżkę edukacji należy wybrać, by móc w przyszłości spełniać tę ważną,  ale trudną funkcję w społeczeństwie.  Dzieci z uwagą wysłuchały wiadomości dotyczących pracy pielęgniarki w szkole, ale również dowiedziały się, jak wygląda praca pielęgniarki w przychodni, szpitalu na różnych oddziałach. Uczniowie mogli zadawać pytania oraz zabierać głos w rozmowie podając znane im z życia przykłady. Pani Wiesława  zaprezentowała dzieciom wyposażenie apteczki, pokazała środki opatrunkowe, stetoskop, pulsoksymetr,  igły, strzykawki. Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały z zaproszonym gościem piosenkę ,, Pani Pielęgniarka”.  Grupa zdobyła wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzysta w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Wiesławie za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Opracowała Anna Muszyńska

Średnia ocena 3.5 / 5. Liczba ocen: 11