Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej

26 września 2013r. o godzinie 09:00 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy. W uroczystości tej wzięły udział trzy klasy pierwsze: 1a, 1b, 1c wraz z wychowawcami: panią Zofią Młyńską, Dorotą Parzniewską i Barbarą Węgrzyn oraz pani dyrektor Urszula Wróblewska, wicedyrektor Maria Sarnat, wójt gminy Morawica, pan Marian Buras, grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej oraz licznie zgromadzeni rodzice i uczniowie klas starszych. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Następnie pani Urszula Wróblewska pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia „czarodziejską kredką”. Złożyła też życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych.  Następie głos zabrał pan wójt Marian Buras, który miał dla wszystkich dzieci upominki. Złożył  również życzenia nowo pasowanym uczniom oraz nauczycielom. Rodzice poszczególnych klas przygotowali w salach poczęstunek dla swoich dzieci oraz upominki.