Spektakl “Mały Książę”

• przez
4.7

W dniu 27 kwietnia o godzinie 19:00 na scenie wybudowanej  w Hali Sportowej w Bilczy rozbłysły światła. Rozpoczęło się niezwykłe wydarzenie. Uczniowie, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. ks.Piotra  Ściegiennego w Bilczy, absolwenci i rodzice wystąpili w spektaklu teatralnym pt. „Mały Książę”.

Było to wspaniałe widowisko, dopracowane w każdym szczególe scenariusza przygotowanego przez nauczycielki-  p. p. Martynę  Kasznię  i  Irenę Zawadzką.
Muzyka, światło, efektowne dekoracje sceniczne towarzyszyły grze aktorów ,którzy  profesjonalnie i z sercem  weszli w rolę odgrywanych postaci. Maksymilian Wilczyński , uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Bilczy, zachwycił publiczność rolą Małego Księcia.  Słowo mówione, piosenka i taniec stworzyły  tego wieczoru wyjątkowy klimat, który nadał sztuce niepowtarzalny charakter. Odczuła to publiczność zgromadzona licznie w hali , nagradzając  artystów owacjami.

Nie sposób wymienić wszystkich osób pracujących nad przedstawieniem.

Duże wyrazy uznania należą się autorkom scenariusza, które wyreżyserowały całość widowiska. Oprawą muzyczną zajęły się panie Marcelina Rajch Glonek i Anna Ślusarz. Tańczące dzieci przygotowała pani Magdalena Ramiączek. Sceniczne wnętrze zostało stworzone przez p. Hannę Kutę. Niewątpliwego kolorytu dodały przedstawieniu kostiumy- barwne, połyskujące w światłach scenicznej rampy.

Liczna publiczność przybyła na spektakl jest dowodem, że podobne imprezy i przedsięwzięcia są potrzebne i oczekiwane przez lokalną społeczność . Dają bowiem okazję spotkania się            i wspólnego przeżywania elementów kultury, są swoistego rodzaju świętem, podczas którego możemy smakować i celebrować słowo, muzykę, taniec. Podziękujmy więc twórcom widowiska, bo jego przygotowanie wymagało wielkiego zaangażowania.

Anna Krzemińska

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 49