Spotkanie czytelnicze w klasach pierwszych

W dniu 12 maja na zaproszenie uczniów klasy 1 a i wychowawczyni Zofii Młyńskiej do naszej szkoły przybyła autorka książek i podręczników dla dzieci, oraz wielu publikacji, pani Wiesława Żaba-Żabińska. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. To był niezwykły dzień dla uczniów klasy 1a, 1b i 1c, gdyż niecodziennie mają okazję do wspólnych zabaw z dyrekcją szkoły i zaproszonymi gośćmi czy też słuchania czytanych dla nich książek. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami powitali przybyłych gości piosenką i wierszem, następnie wspólnie z panią dyrektor Urszulą Wróblewską, panią wicedyrektor Marzeną Pucińską, panią Wiesławą Żabą-Żabińską i przybyłymi na spotkanie rodzicami wykonali taniec integracyjny. W dalszej części spotkania uczniowie przeprowadzili wywiad z autorką.

Wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment czytania. Jako pierwsza, wybraną przez dzieci książkę czytała pani dyrektor Urszula Wróblewska, następnie pani wicedyrektor Marzena Pucińska, pani Wiesława, nauczyciele oraz rodzice.

Dużo radości sprawiły dzieciom słodkie upominki oraz książki przekazane przez autorkę, które będziemy wspólnie czytać przez kolejne lata.
Na koniec każde dziecko otrzymało od pani Wiesławy Żaby-Żabińskiej autograf.

To był niezapomniany dzień!

Dyrekcji, wychowawcom, rodzicom oraz pani Wiesławie serdecznie dziękujemy za umożliwienie tak niecodziennego spotkania z książką, która jest bardzo ważna dla rozwoju dziecka. Czytanie jest kluczem do wiedzy i sprawności umysłu, wspiera zdrowie psychiczne, umysłowe i moralne dzieci, aktywizuje rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci.