Spotkanie z policjantem

18 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. P. Ściegiennego w Bilczy uczestniczyli w spotkaniu z p. Tomaszem Królakiem – starszym aspirantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej  Policji w Kielcach. Na początku spotkania pani dyrektor Urszula Wróblewska.

18 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. P. Ściegiennego w Bilczy uczestniczyli w spotkaniu z p. Tomaszem Królakiem – starszym aspirantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej  Policji w Kielcach. Na początku spotkania pani dyrektor Urszula Wróblewska pogratulowała naszemu Gościowi  szczególnego wyróżnienia, jakim było otrzymanie przez Niego Order Uśmiechu. Nasi uczniowie przygotowali dla pana Tomasza Królaka prezent –  historię naszych wspólnych spotkań przedstawioną w formie ciekawej kompozycji zdjęć na dużej antyramie. Prezent ma przypominać wspólnie spędzone chwile, a było ich naprawdę wiele!

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z popularnym wśród dzieci policjantem i Kawalerem Orderu Uśmiechu o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił szczególną uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby ich unikania. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe i przypomniał, że rok 2013 to Rok Pieszego.