Sprzątanie świata

W dniu 22 09.2015r. uczniowie z Gimnazjum w Bilczy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątania świata” Tradycyjnie przydzielono im tereny do oczyszczenia ze śmieci: klasy pierwsze z opiekunami udały się na obszar ,,Gołe Górki”, drugoklasiści z wychowawcami porządkowali las Podsukowie aż do leśniczówki, a najstarsi wybrali się do lasu Dąbrowa koło Brzezin. Młodzież zaopatrzona w worki i rękawice pracowała w pocie czoła zważywszy na to , iż towarzyszyła im piękna ,słoneczna pogoda. Czas spędzony na łonie przyrody sprzyjał integracji zespołów klasowych, a wspólna praca okazała się bardzo przyjemna . Uczniowie na koniec rozpalili ognisko, upiekli kiełbaski i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Sądząc po niewielkiej ilości zebranych śmieci tereny położone w pobliżu szkoły są naprawdę zadbane i czyste.