Sprzątanie Świata

„Sprzątanie Świata” stało się już stałym punktem w naszym programie zadań. Jak zwykle bardzo chętnie włączają się w tę akcję najmłodsi uczniowie. Z pełnym zaangażowaniem i przejęciem, wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci podnoszą każdy najmniejszy odpadek. Długo jeszcze przeżywają to, jakiego rodzaju są to śmieci i w swym dziecięcym zgorszeniu zadają pytanie „Dlaczego na placu zabaw jest tyle niedopałków po papierosach, przecież my nie palimy!” . Czy ćwicząc celność do bramek, podczas sportowych rozgrywek – tak trudno trafić do koszy na śmieci, które znajdują się przy boiskach? Może przy okazji maleńki apel – Zadbajmy wszyscy o to, aby nasza Ziemia odkrywała przed nami swe skarby, a nie utonęła pod odpadami przez nas przetwarzanymi!