Sukces chłopców z Bilczy podczas Finału Wojewódzkiego Turnieju  „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

• przez
4.3
(6)

II miejsce w kategorii U12 ( rocznik 2011-2012)

Jakub Dzigman najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.

24 kwietnia na stadionie Moravii  odbyły się eliminacje powiatowe do turnieju. Zgłosiło się 22 drużyny, które w czterech grupach eliminacyjnych walczyły o wejście do ćwierćfinału. Nasi chłopcy bez straty bramki wyszli z grupy i wygrali cały turniej, otrzymując awans do gier w turnieju wojewódzkim.

Wreszcie 9 maja na stadionie w Nowinach odbył się Finał Wojewódzki XXIII edycji turnieju.

Naszą gminę i powiat kielecki reprezentowali: Mikołaj Machulski, Igor Wira, Aleksander Stąporek, Szymon Marcinkowski, Franciszek Wenus, Jan Kubicki, Jakub Dzigman, Ksawery Kruk, Oliwier Pietrzczyk i Szymon Kubicki – podopieczni Macieja Ścigi.

Po uroczystym otwarciu turnieju rozpoczęły się rozgrywki, w których dla zwycięskiej drużyny nagrodą jest wyjazd na Stadion Narodowy, więc chłopcy byli bardzo zmotywowani do walki i bez problemu wyszli z grupy. Graliśmy systemem 5 w polu plus bramkarz, mecze trwały 2×10 minut ze zmianą stron. W ćwierćfinale zmierzyliśmy się z drużyną z Opatowa, wygrywając 4:1. Przedostatni mecz rozegraliśmy z Sandomierzem , ponownie pokonując drużynę przeciwnika 3:0.

Wreszcie upragniony finał!!!! Emocje na najwyższym poziomie. Mieliśmy rywalizować z drużyną z SP 34 z Kielc. Chłopcy od początku zaczęli odważnie atakować, narzucając swój styl gry. Jednak przeciwnicy  odpierali ataki, stwarzając kontry, w których zdobywali bramki. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 3:0. Wiedzieliśmy, że lekko nie będzie, ponieważ  przeciwnik to chłopcy trenujący w kieleckich klubach piłkarskich. Jeszcze bardziej zmotywowani rozpoczęliśmy drugą połowę. Pięknymi strzałami  z dystansu Jakuba Dzigmana zdobyliśmy dwie bramki.  Chłopcy dawali z siebie wszystko, w ostatnich minutach dołożyliśmy trzecią bramkę. Mecz skończyliśmy remisem. O awansie miały zadecydować karne. Emocji ciąg dalszy – kibice zadowoleni, dopingowali obydwie drużyny. Niestety przeciwnicy okazali się bardzo skuteczni w strzałach a bramkarz doskonale bronił. Naszej ekipie przypadło w udziale drugie miejsce i tytuł wicemistrza. Szczególne wyróżnienie otrzymał Jakub Dzigman,  który został wybrany najlepszym zawodnikiem.