Sukcesy gimnazjalistek

W bieżącym roku szkolnym trzy uczennice Gimnazjum im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy mogą się pochwalić ogromnymi sukcesami. Pola Pabis i Karolina Żurawska zostały laureatkami konkursów przedmiotowych, a Marta Domagała zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie.

W bieżącym roku szkolnym trzy uczennice Gimnazjum im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy mogą się pochwalić ogromnymi sukcesami. Pola PabisKarolina Żurawska zostały laureatkami konkursów przedmiotowych, a Marta Domagała zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie.

Na przełomie 2016 r. i 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną i Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Urzędem Gminy w Aleksandrowie zorganizowała już X Edycję Konkursu Plastycznego „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną inspirowaną wybranym utworem poetyckim. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania poezji oraz jej interpretowania poprzez sztuki plastyczne. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski ogółem 1437 prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 711 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej -488 prac, klasy I-III gimnazjum-238 prac). Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Anna Świca (nauczyciel plastyk Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Wanda Buczek (instruktor MiPBP w Biłgoraju) i Paulina Kozak (plastyk, grafik komputerowy) nagrodziła i wyróżniła w trzech kategoriach wiekowych 34 uczestników oraz zakwalifikowała do wystawy prace 24 osób. Wśród tych prac znalazła się ta wykonana przez naszą uczennicę Martę Domagałę z klasy II c. Marta wykonała przepiękną pracę plastyczną, dla której inspiracją stał się wiersz Adama Asnyka Letni wieczór. Ciekawa malarska interpretacja wykonaniu Marty Domagały zadecydowała o zdobyciu przez nią nagrody głównej.

W dniu 12 kwietnia 2017 r. o godzinie 12.00 w wypełnionej po brzegi sali konferencyjnej Omega na terenie Targów Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów w województwie świętokrzyskim.

Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Pani Renata Rabczyńska, Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursowej pogratulowała zwycięzcom, nauczycielom, rodzicom, dyrektorom szkół sukcesów oraz wręczyła laureatom okolicznościowe medale, które, jak co roku przygotowywane są specjalnie na tę okoliczność przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W tym roku szkolnym odbyło się 12 konkursów przedmiotowych. Po raz pierwszy przeprowadzono konkurs języka francuskiego. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs języka polskiego, matematyki i biologii. Wśród grona nagrodzonych mamy nasze uczennice, są to:

Pola Pabis została laureatką Konkursu Języka Angielskiego.
Karolina Żurawska zostały laureatką XIV Konkursu Biologicznego.

Gratulujemy!