Świat już pachnie wakacjami

Piątek, 22 czerwca 2018 r., był dniem podsumowań i pożegnań. Dla jednych na wakacje a dla innych końcem kolejnego etapu w życiu. O godzinie 8 rano, w szkole, stawili się uczniowie klas VII, II i III Gimnazjum. Tradycyjnie już Ci najstarsi podkreślili doniosłość tego dnia, pięknie wykonanym polonezem, a następnie odebrali z rąk wychowawców świadectwa. Bardzo miłym i wzruszającym akcentem był list przygotowany przez Jana Chruścickiego (ucznia klasy III Gimnazjum), w którym przekazał wiele ciepłych słów po adresem trenera i nauczyciela z naszej szkoły, pana Pawła Sieczki, dziękując za pomoc w wyborze sportowej kariery, za trud i lata pracy włożone w wypromowanie wspaniałej drużyny piłki ręcznej. Takie słowa, nieraz cenniejsze niż najpiękniejsze prezenty, dają motywację do dalszego wysiłku i inspirują do dalszej pracy. Pani dyrektor, Urszula Wróblewska, wręczyła wyróżnionym nagrody i wszyscy udali się do klas aby odebrać swoje wyniki całorocznej pracy, z rąk poszczególnych wychowawców.

Na godz. 10 przewidziana została msza święta, w kościele parafialnym pw. Św. Kazimierza. Po uroczystej adoracji, do szkoły udali się uczniowie klas I – VI, aby tam wziąć udział w swoim święcie. Znów popłynęło wiele ciepłych słów pod adresem tych najlepszych. Uroczystość uświetnił swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras. Wręczył nagrody i stypendia uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie w nauce (6,0), Aleksandrze Bieniek i Marcie Domagale, uczennicom klasy III Gimnazjum oraz Adamowi Sanderowi, uczniowi klasy VI.

Były również podziękowania i kwiaty od przedstawicieli Rady Rodziców, pani Agaty Opatowskiej i pana Roberta Kumora oraz życzenia udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Tanecznego „Takt”, prowadzony przez panią Małgorzatę Molendę, poezja i piosenki wykonane przez uczniów.

Przyłączamy się z serdecznymi gratulacjami i życzeniami realizacji planów wakacyjnych.