Światowy Dzień Wody

• przez
3.8

Światowy Dzień Wody

Czy wiesz, że do wyprodukowania jednej tabliczki czekolady potrzeba ponad 1700 litrów wody?

22 marca przypada dzień, który ma na celu zwrócenie uwagi na rolę wody w naszym życiu oraz na konieczność jej ochrony. Woda jest niezbędna dla wszystkich organizmów żywych na ziemi, a jednocześnie stanowi źródło energii oraz surowców dla przemysłu. Dlatego też, ochrona zasobów wodnych jest ważna nie tylko dla zdrowia ludzi i zwierząt, ale również dla gospodarki całych państw.

Rokrocznie, z okazji Światowego Dnia Wody, podejmowane są różnego rodzaju inicjatywy mające na celu promowanie oszczędzania wody i ochrony jej zasobów. Jedną z nich jest organizowanie kampanii edukacyjnych, które mają na celu uświadomienie ludziom, jak ważne jest oszczędzanie wody. Aby poszerzyć wiedzę na temat wody wirtualnej i sposobów jej oszczędzania nasza szkoła włączyła się do kampanii edukacyjnej „Razem wpływamy na zmiany” zorganizowanej przez Polską Akcję Humanitarną.

Dzięki udostępnionym materiałom uczniowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w proponowanych wyzwaniach. Włączenie się do tegorocznej akcji, mam nadzieję, przyczyni się do zwiększenia zaangażowania i motywacji uczniów w kwestiach związanych ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem. Mogą oni stać się ambasadorami ochrony wody i przekazywać swoją wiedzę i doświadczenia innym, tak by przyszłe pokolenia mogły cieszyć się czystymi i zdrowymi zasobami.

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba ocen: 8