Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich

• przez

Odbył się 26 września w Kuratorium Oświaty w Kielcach. Celem Kongresu  było zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie silnej społeczności uczniowskiej, współpraca, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników. Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich. Organizatorami Kongresu byli: świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy ministrze Edukacji i Nauki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8: Oskar Jarmusz, Miłosz Jagiełło i Filip Iwan. Mam nadzieję, że chłopcy przywieźli wiele ciekawych pomysłów, które uda im się zrealizować.

Barbara Tomaszewska

Średnia ocena 2.3 / 5. Liczba ocen: 7