#świętokrzyskieNiehejtuje

• przez

Szkoła Podstawowa w Bilczy przyłączyła się do kampanii wojewody świętokrzyskiego pod hasłem „ŚwiętokrzyskieNIEhejtuje”

Akcja skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, ma zwiększyć świadomość społeczną groźnego zjawiska, jakim jest hejt. Poruszane w trakcie przedsięwzięcia zagadnienia dotyczą przyczyn mowy nienawiści, rozpoznawania hejtu i znajomości różnorodnych jego form.

Na godzinie wychowawczej uczniowie obejrzeli spot kampanii, który zrealizowano m.in. z użyciem autentycznych internetowych wpisów i komentarzy. Rozmawiali z wychowawcami na temat przyczyn powstawania mowy nienawiści oraz sposobach na jej powstrzymanie. Przy realizacji zajęć wykorzystano materiały dostępne na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.