Szczypiorniak na Orlikach 2013

Już drugi rok z rzędu w Polsce zostały zorganizowane turnieje Piłki Ręcznej „Szczypiorniak na Orliku 2013”. Głównymi organizatorami są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a Partnerami są Hummel oraz Nestle Waters S.A.

W tym roku Turniej został zorganizowany w naszej gminie –przy Zespole Szkół w Bilczy. Zgłosiło się 12 zespołów, z czego dwa spoza naszej gminy. Do rywalizacji mogli przystąpić dziewczęta i chłopcy urodzeni w roku 2000 i młodsi pod warunkiem, że byli to uczniowie Szkoły Podstawowej.

Turnieje te odbywają się w całej Polsce i są one formą eliminacji do ścisłego finału do którego zakwalifikuje się tylko jedna drużyna chłopców i dziewcząt z województwa. W województwie Świętokrzyskim odbędzie się  10 takich turniejów, a zwycięzca wyłoniony zostanie 10.06.2013r. w Nowinach.

Dnia 28.05.2013r. w Zespole Szkół w Bilczy uczestniczyły takie zespoły:

• Dziewczyny: Wielka Wieś
  • Morawica,
  • Wola Morawicka,
  • Dębska Wola,
  • Bilcza,
  • Chłopcy: Dębska Wola,
  • Morawica,
  • Wielka Wieś,
  • Brzeziny,
  • Bilcza.

Niezależnie od wyniku wszyscy uczestnicy dostali koszulki z logiem ZPRP i oraz napisem „KOCHAM RĘCZNA”.