Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy objęta Patronatem naukowym Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

• przez

W dniu 12 października 2023 r. została zawarta Umowa Patronacka pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, reprezentowanym przez dr hab. Dariusza Banasia, prof. UJK – Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, a Szkołą Podstawową im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy, reprezentowaną przez dr Ewę Kosowską – Dyrektora Szkoły. Na mocy tej umowy Wydział Nauk Ścisłych UJK, sprawuje nad naszą szkoła patronat dydaktyczny i naukowy.

W dniu 13 listopada 2023 r. została zawarta kolejna Umowa Patronacka, dotycząca współpracy dydaktycznej, pomiędzy Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, reprezentowanym przez Dziekan Wydziału prof. dr hab. Beatę Wojciechowską, a Szkołą Podstawową im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy, reprezentowaną przez dyrektora szkoły, dr Ewę Kosowską, dzięki której uczniowie naszej szkoły, będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, wykładach i warsztatach organizowanych przez wydział, a także, wraz z kadrą pedagogiczną, brać czynny udział w przedsięwzięciach naukowych.

UJK Wydziała Humanistyczny