Szkoła Podstawowa w Bilczy włącza się w akcję “Morawica Ukrainie”!

• przez
4.2

Dziś decyzją, powołanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Morawica gminnego sztabu pomocy dla Ukrainy podjęto konkretne decyzje dotyczące akcji pomocy dla Ukrainy.

Informujemy, że nasz sztab podjął decyzje o rozpoczęciu zbiórki pieniężnej. Obecnie na terenie kraju przeprowadzono szereg zbiórek rzeczowych, a pozyskany asortyment wręcz zalega w niektórych magazynach.

MSZ oraz różne krajowe organizacje humanitarne są przygotowane do przekazania pomocy w sposób bezpieczny i skoordynowany.

Rodziny zamieszkujące hostel są zabezpieczone w niezbędne artykuły oraz mają zapewniony pobyt i pełne wyżywienie. Dodatkowo będą mogły nieodpłatnie korzystać z dostępnych atrakcji w naszej gminie, a dla dzieci zorganizowane zostaną zajęcia.

Stowarzyszenie przedsiębiorców zadeklarowało zakup wszystkich potrzebnych artykułów dla rodzin znajdujących się w hostelu. Zakupy te zostaną zrobione na postawie przeprowadzonych rozmów z każdą z rodzin.

Mając na uwadze, jak wielka pomoc będzie potrzebna naszym przyjaciołom z Ukrainy decyzją sztabu rozpoczynamy  gminną akcję zbiórki pieniężnej pod hasłem „Morawica Ukrainie”.

Jak będzie wyglądać zbiórka:

Siedziba sztabu:

Samorządowe Centrum Kultury w Morawicy

Morawica ul. Spacerowa 7

Forma zbiórki: Zbiórka pieniężna „Morawica pomaga Ukrainie” pod patronatem Fundacji Kazimierz z Bilczy

Sposoby przekazania funduszy:

• na specjalnie uruchomione konto bankowe nr:

98 1050 1416 1000 0090 8003 9226,

tytułem „Morawica Ukrainie”

• przez indywidualne wpłaty za pośrednictwem szybkich płatności:

• zbiórka do puszek Już od jutra wolontariusze z naszej gminy ruszą zbierać fundusze. Nie pozostańmy obojętni. Szkoły, strażacy, czy inne organizacje będą prowadzić zbiórki w jednym ważnym celu – aby pomóc sąsiadom z Ukrainy. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na konkretne cele i według priorytetów, które tworzy tę smutną rzeczywistość. Razem pomożemy miastom partnerskim oraz uchodźcom zakwaterowanym na terenie gminy. Chcemy, aby Wasze dobre serca i Wasza szczodrość zostały wykorzystane w sposób celowy, tam gdzie ta pomoc będzie najskuteczniejsza. Pamiętajcie, każdy może włączyć się w akcję „Morawica Ukrainie”

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba ocen: 9