Szkoła uczy tradycji chrześcijańskich

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie dzielili się opłatkiem, śpiewali piękne polskie kolędy. Dzięki pomocy rodziców dzieci kosztowały tradycyjne potrawy podawane na stół wigilijny. O godzinie 9:30 grono pedagogiczne i cała brać uczniowska zebrała się w hali sportowej. Uczniowie klas czwartych wystawili przedstawienie o narodzeniu Dzieciątka Jezus w Betlejem. W rolę Maryi wcieliła się Weronika Wojcieszyńska, Józefa zagrał Szymon Węgliński. To była prawdziwa uczta duchowa, pełna niezapomnianych wrażeń. Dzieci pięknie odegrały swoje role prezentując talenty aktorskie. Nad całym występem czuwała pani katechetka Renata Kot. Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Ślusarz z zespołem wokalnym oraz solistami z gimnazjum. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Przekażmy sobie znak pokoju” , a dyrekcja złożyła zebranym życzenia świąteczne.