Szkolny gabinet dentystyczny

12 września br. zaczęła obowiązywać nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Zgodnie z nią każde dziecko ma mieć zapewnioną w szkole profilaktykę zdrowotną oraz opiekę stomatologiczną. Jak wynika z najnowszego raportu „Zęby na 6” przygotowanego przez markę Oral-B we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej sytuacja jest fatalna: 82 proc. sześciolatków ma próchnicę, a wśród dziesięciolatków – 86 proc. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zapraszamy do szkolnego gabinetu dentystycznego, który w naszej szkole funkcjonuje już od roku. Dotacje na jego wyposażenie otrzymaliśmy od Ministerstwa Zdrowia, za udział w programie polityki zdrowotnej pn „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r”. Przypominamy, iż nasz szkolny gabinet dentystyczny świadczy bezpłatną opiekę dentystyczną dla dzieci i młodzieży od 3 do 18 r.ż., zamieszkałą lub uczącą się na terenie Miasta i Gminy Morawica.

Godziny pracy szkolnego gabinetu dentystycznego:

Poniedziałek: 7.30 – 14.30
Wtorek: 11.00 – 15.00