Turniej Gier i Zabaw

Jak co roku w hali sportowej w Bilczy odbył się Turniej Gier i Zabaw. Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00, 15 marca 2014r. Został on otwarty przez Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bilczy Marzenę Pucińską. W turnieju wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół w gminie: Brzeziny, Lisów, Dębska Wola, Wola Morawicka, Morawica i gospodarze Bilcza. Podeszło do rywalizacji sześć roczników, klasy: I, II, III, IV, V i VI. Z każdego rocznika i z każdej szkoły nauczyciele musieli wybrać 3 chłopców i 3 dziewczynki i po jednej osobie na zmianę. Uczniowie ci rywalizowali w jednej konkurencji skocznościowej, jednej rzutnej i jednej sprawnościowej (tor przeszkód). Wszyscy nauczyciele byli zaangażowani w sędziowanie, a uczniowie którzy w danym momencie nie startowali kibicowali zawodnikom ze swojej szkoły. Zakończenie turnieju ogłosił Wójt Gminy Morawica Marian Buras gratulując wszystkim uczestnikom, a najlepszym wręczył dyplomy i nagrody.