Turniej piłki ręcznej

9 grudnia 2011r. w hali sportowej „Bilcza” odbył się XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Memoriał Redaktora Andrzeja Kowalczyka. Mecze odbywały się od godziny 9.00 i wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Bilczy choć przez chwilę zasiadali na widowni i podziwiali grę piłkarek ręcznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się mecze z udziałem KSS Kielce. Oprócz Kielczanek w hali „Bilcza” zagrały drużyny: EKS Start Elbląg (Polska), SHC Gorodnichanka Grodno (Białoruś), Galychanka Lwów (Ukraina), HC Dnipryanka Kherson (Ukraina) i Reprezentacja Litwy.