Tydzień Kultury Języka Polskiego

W dniach 10 i 11 marca br. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania, które są elementem corocznych obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego w naszej szkole. Podczas zajęć uczniowie klas starszych czytali ulubione baśnie i bajki swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Zadanie słuchaczy nie polegało jedynie na biernym udziale w spotkaniu – mieli oni przede wszystkim czynnie uczestniczyć w lekcji i odpowiadać na pytania, dotyczące przeczytanego tekstu, zadawane przez starszych kolegów i nauczycieli.

Uczniowie przeszli „egzamin” z aktywnego słuchania wzorowo i wykazali się licznymi umiejętnościami, m.in. wzorowego zachowania, poprawnego wypowiadania się ,przy czym wszyscy świetnie się bawili.