Tydzień kultury języka w gimnazjum

Od 9 do 13 marca w ramach Tygodnia Kultury Języka, zgodnie z motywem przewodnim obchodów – słowami W. Szekspira ,,Mówić to mało – trzeba mówić do rzeczy” – przygotowaliśmy dla naszych uczniów następujące konkursy…

Od 9 do 13 marca w ramach Tygodnia Kultury Języka, zgodnie z motywem przewodnim obchodów – słowami W. Szekspira ,,Mówić to mało – trzeba mówić do rzeczy” – przygotowaliśmy dla naszych uczniów następujące konkursy:

1. Szkolny Konkurs Ortograficzny.
  2. ,,Z frazeologią za pan brat” – konkurs na charakterystykę zespołu klasowego z zastosowaniem związków frazeologicznych.
  3. Szkolny Konkurs Krasomówczy
    ,,Gdy pasja w duszy gra…”,
    ,,Książka, którą warto przeczytać”.

Podsumowanie działań podjętych w Tygodniu Kultury Języka nastąpiło 17 marca 2014r. Podczas szkolnego apelu pani dyrektor Urszula Wróblewska wręczyła dyplomy oraz nagrody zwycięzcom w poszczególnych konkursach. Wszystkie nagrody ufundowała p. dyrektor – U. Wróblewska.

TAK PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ WYNIKI:

1.KLASOWI MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Klasa IA – Patryk Gałęzowski
Klasa IB – Dominika Homa
Klasa IC – Małgorzata Wrona
Klasa IIA – Marta Brzoza
Klasa IIB – Karol Grzybczak
Klasa IIC – Katarzyna Malczewska
Klasa IIIA – Filip Kobiec
Klasa IIIB – Emilia Palmąka
Klasa IIIC – Anna Dyraga

SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII – Maja Cudzik
II MIEJSCE – Maciej Januszek
III MIEJSCE – Katarzyna Malczewska
WYRÓŻNIENIE – Filip Kobiec i Kamila Słonina

2. KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ O KLASIE ,,Z FRAZEOLOGIĄ ZA PAN BRAT”

I miejsce – klasa IC i IB
II miejsce – klasa IA
III miejsce – klasa IIB

3. SZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY

I miejsce – Maja Cudzik i Daria Pięta
II miejsce – Eliza Podkówka
III miejsce – Adam Zarzycki
Wyróżnienie – Maciej Wójcik

W ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka wzięliśmy także udział w kolejnej edycji Konkursu Polonistycznego zorganizowanego w Gimnazjum w Morawicy. Nasi uczniowie: Amelia Król, Emilia Palmąka, Sebastian Gaweł oraz Jakub Gwiździński zajęli III miejsce.

Organizacją Tygodnia Kultury Języka zajęła się p.Irena Zawadzka we współpracy z p. Anną Krzemińską oraz p. Martyną Kasznią.