Tydzień Kultury Języka w Gimnazjum

W ramach Tygodnia Kultury Języka podjęliśmy w naszej szkole następujące działania propagujące piękno polszczyzny.

W ramach Tygodnia Kultury Języka podjęliśmy w naszej szkole następujące działania propagujące piękno polszczyzny:

1. Szkolny Konkurs Ortograficzny.
  2. ,,Zielone światło dla kultury języka” – międzyklasowy konkurs na najładniejszy plakat propagujący kulturę języka.
  3. ,,Z frazeologią za pan brat” – konkurs na charakterystykę zespołu klasowego z zastosowaniem związków frazeologicznych.
  4. Szkolny Konkurs Recytatorski pt. ,,W kręgu poezji polskiej”.
  5. Podsumowanie działań podjętych w Tygodniu Kultury Języka nastąpiło 24 marca 2014r. Podczas szkolnego apelu p. wicedyrektor Maria Sarnat wręczyła dyplomy oraz nagrody zwycięzcom w poszczególnych konkursach.

TAK PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ WYNIKI :

1. KLASOWI MISTRZOWIE ORTOGRAFII

Klasa IA – Maciej Januszek
Klasa IB – Karol Grzybczak
Klasa IC – Agata Klimczak
Klasa IIA – Magdalena Czwartos
Klasa IIB – Klaudia Olczyk
Klasa IIC – Konrad Urban
Klasa IIIA – Michał Pawlik
Klasa IIIB – Artur Walaszczyk, Bartosz Plewa
Klasa IIIC – Cezary Ramski

SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII – Maciej Januszek, II MIEJSCE – Michał Pawlik, Jakub Włosowicz, III MIEJSCE – Aleksandra Frączek, WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Świerk.

2. KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY PLAKAT

I miejsce – klasa IIIB
II miejsce – klasa IIA
III miejsce – klasa IIIC i IA

3. ,,W KRĘGU POEZJI POLSKIEJ”

I miejsce – Karolina Świt
II miejsce – Michał Pawlik
III miejsce – Damian Malarczyk
Wyróżnienia – Ewelina Fijoł i Maciej Wójcik

Każda klasa, która wzięła udział w konkursie pt. ,,Z frazeologią za pan brat”, otrzymała słodki poczęstunek.

W ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka wzięliśmy także udział w kolejnych edycjach: Konkursu Polonistycznego zorganizowanego w Gimnazjum w Morawicy oraz Corridy Frazeologicznej w Obicach.
Organizacją Tygodnia Kultury Języka zajęła się pani Irena Zawadzka we współpracy z p. Anną Krzemińską, p. Martyną Kasznią oraz p. Aleksandrą Zawadzką.