TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W KLASACH STARSZYCH

W ramach Tygodnia Kultury Języka podjęliśmy różnorodne działania propagujące piękno mowy ojczystej.

W ramach Tygodnia Kultury Języka podjęliśmy różnorodne działania propagujące piękno mowy ojczystej:

1. 13 marca – Szkolny Konkurs Ortograficzny pozwalający wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii. Uczestniczyli w nim klasowi mistrzowie ortografii i uczniowie, którzy w rozgrywkach klasowych zajęli II miejsce.
  2. ,,Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu” – międzyklasowy konkurs na najładniejszy plakat propagujący sztukę pięknego przemawiania i czytanie książek. Prace uczniów zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Następnie komisja w składzie: p. Anna Ślusarz , p. Marzena Pucińska, p. D. Parzniewska oceniła plakaty i wyłoniła zwycięzców.
  3. ,,Książka, która warto przeczytać…” – konkurs literacki dla uczniów klas VII, VII i III gimnazjum (recenzja w formie prezentacji).

OTO JAK PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ WYNIKI KONKURSOWE :

1. Konkurs ortograficzny

SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII – WIKTORIA ROGOWSKA
    II MIEJSCE – ZUZANNA WYLAZOWSKA
    III MIEJSCE – ALICJA OWCZARCZYK

2. Konkurs na najładniejszy plakat

I miejsce – klasa VIII A
    II miejsce – klasa III C
    III miejsce – klasa VIII C

3. Konkurs literacki

I miejsce –ZUZANNA WYLAZOWSKA– kl. III A
    II miejsce –RADOSŁAW GIL, GABRIELA KASZNIA– kl. III b
    III miejsce – KAROLINA SABAT – kl. III c, ALEKSANDRA KULIG-VIII A
    Wyróżnienie Natalia Toś – kl. III b

Ponadto 12 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy II Międzyszkolny Konkurs Zespołów Teatralnych. Na deskach szkolnego teatru mogliśmy podziwiać wspaniałe występy z czterech szkół: Bilczy, Morawicy, Obic, Dębskiej Woli. Młodzi aktorzy zaprezentowali scenki inspirowane fragmentami ,,Zemsty” A. Fredry. Uczestników zmagań oceniała komisja w składzie: p. Małgorzata Oracz – aktorka z Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś” w Kielcach, p. Teresa Badowska – dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy oraz p. Agata Opatowska –bibliotekarz. Podsumowując aktorskie zmagania gimnazjalistów, przewodnicząca komisji p. M. Oracz, wyraziła swoje ogromne uznanie dla wysokiego poziomu umiejętności aktorskich, uczestników konkursu. Nasz zespół w składzie: Gabriel Opatowski, Wiktoria Rogowska, Gabriela Dróżdż, Wiktoria Sobieraj, Kinga Grosicka, Natalia Wawrzeńczyk, Maria Kwapisz (w zastępstwie Filip Kwapisz) zdobył I miejsce. Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki, które wręczyli: zaproszony gość – BURMISTRZ MIASTA I GMINY MORAWICA – P. MARIAN BURAS oraz p. dyrektor – Urszula Wróblewska. Tegoroczne nagrody ufundował p. Burmistrz – Marian Buras. Serdecznie dziękujemy!

Następnie zebrani w sali teatralnej uczestnicy konkursu i członkowie Szkolnego Koła Teatralnego wzięli udział w warsztatach teatralnych, które poprowadziła p. Małgorzata Oracz.

Podsumowanie działań podjętych w Tygodniu Kultury Języka nastąpiło 22 marca 2019r.

Podczas spotkania w sali teatralnej p. dyrektor Urszula Wróblewska wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody zwycięzcom w poszczególnych konkursach. Następnie zespół teatralny zaprezentował dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz zebranej w sali społeczności szkolnej swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie. Występy zespołu spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez kolegów i koleżanki.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!