Tydzień Kultury Języka w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy

Obchody trwały od 9 do 14 marca, a podsumowaliśmy je w piątek, 13 marca. Cały tydzień zmagano się z ortografią – nauczyciele języka polskiego wyłonili spośród uczniów piszących dyktanda tych najlepszych, którzy otrzymali zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii w swojej klasie. Poniżej zamieszczamy ich nazwiska:

• Joanna Wrona – kl. VI a, Natalia Kania – kl. VI b, Aleksandra Bieniek – kl. VI c
  • Bartłomiej Janus – kl. V a, Zuzanna Wylazowska – kl. V b, Martyna Durlik – kl. V c
  • Oliwia Tokarzewska – kl. IV a, Małgorzata Kania – kl. IV b, Natalia Zięba – kl. IV c

Nagrody dla Mistrzów Ortografii w kl. IV – VI ufundowała p. dyrektor, Urszula Wróblewska. Wszyscy świetnie się bawili – na dolnym korytarzu w szkole podstawowej było około 200. uczniów.

W tym roku mieliśmy debiut klas czwartych – uczniowie przygotowali scenki dramowe ze swoich ulubionych lektur, a były to: ,,Akademia pana Kleksa”, ,,Tajemniczy ogród”, ,,Tomek w krainie kangurów” i wybrane przygody Mikołajka – bohatera opowiadań Sempe i Goscinnego.

Zawołaniem podczas oczekiwań na kolejne scenki były fragmenty wiersza A. Kamieńskiej pt. ,,Miasto”: ,,Było miasto, wielki gród, apli papli biten blau” – ciekawy przykład zabawy słowem.

Warto dodać, że uczestnicy nie korzystali z mikrofonów, co mobilizowało ich do wyraźnego mówienia, a widownię do zachowania ciszy.