Uczniowie szkoły podstawowej w Bilczy wyróżnieni w konkursie plastycznym „Podaj rękę Ukrainie”

• przez
4.7

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach przeprowadziła dwa konkursy adresowane do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. Przedmiotem konkursu plastycznego „Podaje rękę Ukrainie” było przygotowanie pracy plastycznej obrazującej wsparcie dla obywateli Ukrainy, natomiast w konkursie muzycznym „Pokojowa Nutka” było wykonanie dowolnego utworu związanego z tematyką konkursu.

Oba konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Komisja Konkursowa wysłuchała 95 wystąpień muzycznych, w tym 26 zespołów i 69 solistów; natomiast na konkurs plastyczny przesłano 1125 (!!!) prac z 154 szkół. Laureaci miejsc 1-3 oraz osoby wyróżnione zostaną nagrodzeni podczas imprezy integracyjnej „Wszyscy do Jednej Bramki”, która odbyła się 31 maja na Stadionie Miejskim w Kielcach – Suzuki Arena.

Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy Amelia Osman (kl.1B), a drugie miejsce zajęła Maja Kapturska (7A).

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba ocen: 39